Корисне від ZNOUA УКРАЇНСЬКА МОВА

Найважливіші винятки з орфографії 


Правила написання розділових знаків (кома, двокрапка, тире)




Мнемонічні вислови з української мови






Типи складнопідрядних речень 


ТИПИ СКЛАДНОПІДРЯДНИХ РЕЧЕНЬ

😯 На що звертати увагу при визначенні типів складнопідрядного речення?
1. Якщо в головній частині останнє слово іменник, а підрядна частина його пояснює, то це точно означальне (Я згадав дім, де провів дитинство).
2. Звертаємо увагу на сполучники й сполучні слова (наприклад, так що - це лише наслідкове, бо - причина).
3. Ставимо логічне запитання від головної частини до підрядної (Я прийшов, щоб побачити вас. - Я прийшов (для чого? навіщо? з якою метою?) - щоб побачити вас. —— підрядне мети).

😃 Підказки!
- Сполучник "так що" - яскрава ознака наслідкового речення. Проте якщо кому поставити після "так" і перед "що", то це вже буде підрядне міри й ступеня. Наприклад, Я це зроблю, так що тобі не доведеться це робити ще раз. Він зробить це так, що всім точно сподобається.
- Щоб розрізнити означальне й з'ясувальне речення, якщо в реченні сполучник "що", потрібно спробувати замінити це "що" на "який" (у родових формах). Якщо підходить, то це означальне. Наприклад, Я знову згадав ті хвилини, ЩО душу п'янили мою... —— Я знову згадав ті хвилини, ЯКІ душу п'янили мою... —— отже, це означальне речення.
- Сполучник "коли" може вживатися в підрядному часу й умови. У підрядному часу це буде якийсь конкретний час (Ми зустрінемось, коли ти приїдеш у Київ), а в підрядному умови - якийсь узагальнений, абстрактний (Страшні слова, коли вони мовчать).
Роди незмінюваних іменників                                                                                     Як запам'ятати роди «особливих» незмінюваних іменників? Вам допоможе ця незвична історія









😉

 








Швидкий та зручний спосіб розв'язання завдання з фонетики, що є в тесті ЗНО щороку 😉




Винятки: 
-прикметники, утворені від іменників іншомовного походження на ст (баластний, компостний, контрастний, форпостний); 
-окремі слова: пестливий, хвастливий, хвастнути, зап'ястний, кістлявий, шістнадцять (у слові шістнадцять, як і в шістдесят та шістсот, звук т у вимові випадає) .

"зшиток" - [ш:иток]































Немає коментарів:

Дописати коментар