На хвилях творчості

Богиня Місяця, чаклунства і рукоділля

        У далекі дохристиянські часи в Києві на язичницькому капищі, влаштованому майбутнім хрестителем Русі князем Володимиром, серед інших ідолів виділялася єдина жіноча фігура. Це була загадкова богиня Макош. Могутність її, на думку древніх слов`ян, була великою й  не обмежувалася лише  заступництвом прядіння та ткацтва. Знали наші предки, що керує вона й долями людськими.
богиня Мокоша
         Хто ж ця богиня Макош і що ховається під її ім`ям?  В одній з праць - «Слові про ідолів», що датується XV століттям, Макош уподібнюють Гекате - давньогрецькій богині Місяця і чаклунства. Якщо таке порівняння справедливе, то зрозуміло, чому наші предки намагалися з нею не сваритися.
        За твердженням дослідників, Макош - слов`янська богиня, ім`я якої походить від грецького слова «mokos» - прядіння. І це не випадково, адже вона вважалася богинею-покровителькою чисто жіночих ремесел. В ті часи все необхідне для життя вироблялося в своєму домашньому господарстві, і кожна слов`янка, навіть якщо вона жила в теремі княжому, з дитинства вчилася прясти і ткати. Це стало причиною того, що богиня Макош  стала одним з найбільш шанованих божеств у великому язичницькому пантеоні.
       Макош іноді заходить на гостину й до автора богу. Ось що вийшло в результаті співпраці з богинею.














Немає коментарів:

Дописати коментар