Поради наймолодшим читачам

Як стати поліглотом: 5 порад з вивчення мов 

Деякі люди думають, що є особливий ген, який дозволяє вивчити за життя кілька іноземних мов. Насправді знати по п'ять-вісім іноземних мов - це не особливий дар і навіть не роки наполегливої праці. Повірте в те, що це може кожен, і дотримуйтеся 5 правил від бувалих поліглотів.


1. Вивчайте правильні слова правильним чином 
Вчити нову мову означає вчити нові слова, дуже багато нових слів. Деякі люди думають, що у них погана пам'ять на слова, здаються і кидають вчити. Але ось в чому суть: вам взагалі не треба вчити всі слова мови, щоб розмовляти нею. 

По суті, ви не знаєте ВСІ слова своєї рідної мови, але непогано розмовляєте нею. Усього 20% зусиль на запам'ятовування нових іноземних слів забезпечать вам 80% розуміння мови. Наприклад, в англійській мові 65% написаного матеріалу включає в себе всього 300 слів. Ці слова використовуються дуже часто, і така схема працює для всіх інших мов. Ви можете знайти ці часто використовувані слова або певну тему і часто використовувані слова саме по ній. 

2. Вивчіть споріднені слова 
Ви вже зараз знаєте безліч слів мови, яку збираєтеся вчити. Яку б мову ви не почали вчити, ви знаєте, принаймні, кілька слів, так що почати вчити «з нуля» по суті неможливо. Споріднені слова - це «справжні друзі» слів з вашої рідної мови, які позначають те ж саме. 

3. Не обов'язково подорожувати 
Інша причина (або виправдання, це як подивитися) відмови від вивчення іноземної мови в тому, що люди не можуть відвідати іншу країну, в якій розмовляють цією мовою. Немає грошей, часу і т. д. Повірте, в повітрі іншої країни немає нічого такого, що змусило б вас раптом заговорити іноземною мовою. Є випадки, коли люди кілька років живуть в іншій країні і не вчать мову. 

4. Тренуємося по Skype і не тільки 
Припустимо, ви починаєте вчити іноземну мову. Трохи часу піде на те, щоб вивчити базові слова і повторити те, що ви вже знаєте. А потім відразу ж встановлюйте контакт з носіями мови і починайте розмовляти з ними. Для першого діалогу вам не знадобиться багато слів, і якщо ви почнете розмову відразу ж після того, як вивчили їх, в той же день будуть виявлені прогалини в словниковому запасі, і ви зможете додати відсутні вирази в свій словник. 

Тепер про те, як знайти носія мови і нав'язати йому спілкування. Це не так складно, як здається. Наприклад, на сайті Italki ви знайдете професійних викладачів, неформальне навчання і навіть просто співрозмовників. 

5. Дорослим краще даються іноземні мови, ніж дітям 
Тепер, коли ви знаєте кілька правил для вивчення мови, треба розібратися з найбільшою проблемою. Це не граматика, не словниковий запас і не відсутність особистих ресурсів. Це сумнів у власних силах і невірна оцінка свого потенціалу. 

Найпоширеніша омана, після якої лунає фраза «Я здаюся», така: «Я занадто старий, щоб вивчити іноземну мову і добре володіти нею». Є хороші новини. Одне дослідження Університету Хайфи довело, що дорослим людям краще дається вивчення іноземної мови, ніж дітям. 

На відміну від дітей, дорослі інтуїтивно розуміють граматичні правила, які ще не пояснювали на уроках іноземної мови. Крім того, не було жодного дослідження, яке довело б зворотнє.
#Видавництво_Ранок #Е_ранок #поради


Про спілкування

  1. У будь-якій компанії будь доброзичливим і толерантним.
  2. Одразу ознайомся з принципами спілкування в новій компанії, її інтересами – чи збігаються вони з твоїми.
  3. Намагайся запам’ятати імена нових знайомих.
  4. Поводься природно. Нещира поведінка в малознайомій компанії завжди привертає увагу й викликає негативні емоції.
  5. Уважно слухай інших, підтримуй спільну розмову, але не перебивай співрозмовників. Краще спочатку послухати, а потім «показувати» себе.
  6. Якщо не хочеш відповідати на особисті запитання, – пожартуй або усміхнись.
  7. Не відповідай на образливі жарти, провокації, агресію. У цьому разі краще швидше піти з такої компанії.
  8. Жартуючи, не ображай нікого, особливо це стосується зовнішності, манер, поведінки тощо.
  9. Не говори ні про кого погано, особливо про відсутніх. Не підтримуй таких розмов – краще промовч або відійди.
  10. Уникай агресивних компаній узагалі. Особливо, якщо вони вживають алкоголь, наркотики або чинять протиправні дії. Це може мати дуже погані наслідки.  

Про шпаргалки

Психологи довели, що виготовлення шпаргалок допомагає при засвоєнні матеріалу. Тож виготовляти їх треба... і в день іспиту забути вдома. Smart Course публікує подади щодо застосування шпаргалок.

1. Тільки самостійна робота!
Власноруч виготовлена "шпора" надає впевненостів своїх знаннях, а от куплена чи взята в когось викличе масу хвилювань, зайвих рухів і врешті призведе до провалу.
2. В шпаргалку вносять лише основні тези
Чудово, якщо це будуть окремі слова, символи чи піктограми, які викличуть масу асоціацій з вивченої теми. Відомий випадок про хлопця, який піктограмами зобразив зміст 
«Слова о полку Игореве».
3. Шпаргалка має бути написана розбірливим почерком та мати чітку структуру
4. Користуйтеся шпаргалкою лише тоді, коли зовсім забули матеріал. І тільки тоді, коли впевнені, що варто ризикувати.
5. Якщо вас "спалили" - здавайтеся! Краще чесно зізнатися в скоєному, ніж водити вчителя за ніс. Віддайте йому свої козирі й самостійно складіть іспит.
Успіхів вам на іспитах!





Немає коментарів:

Дописати коментар